Polish English Deutch

Prawo pracy

kreska_poz 

W tej bardzo istotnej i powszechnie stosowanej dziedzinie prawa świadczymy szerokie spektrum usług, adresowanych tak do pracodawców, jak i pracowników.

Przygotowujemy wszelką dokumentację związaną z zawarciem, trwaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, począwszy od tak podstawowych dokumentów, jak umowa o pracę, przez umowy dla członków zarządu i kontrakty menedżerskie, umowy o zakazie konkurencji, a na kompleksowych aktach, jak regulaminy pracy i wynagradzania kończąc.

Zapewniamy obsługę prawną związaną z delegowaniem pracowników w ramach swobody świadczenia usług przez polskich przedsiębiorców na terenie Unii Europejskiej, jak również doradzamy polskim pracodawcom zatrudniającym pracowników spoza terytorium RP.

Kancelaria zajmuje się również sprawami związanymi z relacjami między pracodawcą a pracownikami zorganizowanymi w związkach zawodowych, oraz stosowaniem ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. Uczestniczymy również w rozwiązywaniu sporów pracowniczych, w tym reprezentując naszych Klientów w sporach sądowych.

Przykłady naszych działań:

  • przygotowanie umów o pracę, kontraktów menedżerskich, umów o zakazie konkurencji i innych powiązanych dokumentów,
  • przygotowanie regulaminów pracy, wynagradzania,
  • doradztwo przy delegowaniu pracowników do UE i zatrudnianiu cudzoziemców,
  • rozwiązywanie sporów pracowniczych i reprezentacja w sądzie w sporach między pracodawcą a pracownikiem.

kreska_pion

 

kreska_pion

(c) 2009 adwokat i mediator Grażyna Psiuch, adwokat Janusz Psiuch Spółka Partnerska

wykonanie: SOLIS-TECH